TR
Kiralama Şartları

EHLİYET VE YAŞ

Kiracının kira sözleşmesi sırasında 23 yaşını doldurmuş, yerli veya geçerli uluslararası en az 3 yılık ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Kiralayan dışında ek şöfor paketi yoksa. Başkasına kullandırma bedeli 5000.- TL ek cezai işlem uygulanmaktadır.

KİRALAMA SÜRESİ

En az 2 gündür. Aylık veya yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

FİYATLAR

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) muafiyetli rent a car sigortası günlük Kiralamalar da 250 KM Aylık kiralamalr da 5000 km kullmanım hakkı dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 

ÖDEME 

Araç tesliminde nakit veya Kredi Kartı ile toplam araç kira bedeli tahsil edilir. Araç tesliminde Kiralayan aktif bir Kredi Kartını beyan etmek zorundadır. Araç Kira başlangıcında kiralama bedeli hariç 15.000 TL provizyon alınır.

SİGORTA

  • Tüm araçlarımız son model olup Rent A Car kaskoludur.
  • Sitemizde belirtilen fiyatlara Rent A Car - Oto Kiralama Sigorta ücreti dahil, muafiyetli sigorta ve mini sigorta ücretleri dahil değildir.
  • Lastik, Cam, Far, Mini sigorta, Genç sigortası sitemizde belirttiğimiz Oto kiralama ücretlerine dahil değildir.
  • Sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza yerinden ayrılmadan polis tarafından alınması ve 48 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması, aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Fiyatlara araçların , yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Hırsızlık Sigortası fiyatlarımıza dahildir, Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için aracın anahtarının aracı kiralayan kişide olması gerekmektedir. Anahtarı aracın üzerinde unuttuğunuz durumda araç çalınırsa aracın bedelini ödemekle yükümlü olursunuz.Kiraladıgınız araç Autounion' ın sigorta güvencesi altındadır ancak Autounion sigortlarında 2.000 € muafiyet vardır.Kaza veya maadi hasar durumunda,sürücü kusurundan bagımsızolarak hasar tamirinin 2.000 € ya kadar olan kısmı kullanıcı tarafından karşılanır.

TESLİM VE BIRAKMA

Yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması durumunda rezervasyon formunuzda belirttiğiniz yerde ve zamanda AUTOUNION RENT A CAR personeli sizi karşılar ve aracınızı teslim eder.

Trafik Cezaları/HGS/OGS

Trafik cezaları Sözleşme sürecinde her türlü trafik cezasından ve hukuki faizlerinden kiracı sorumludur.

Hgs kullanımı geçişiniz kadar ücrendirilir.

Ogs kullanımı geçişiniz kadar ücrendirilir.

Sınır Ötesi Seyahat

Kiraladığınız araçla Türkiye sınırları dışınına çıkmak kesinlikle yasaktır.

Araç Teslim ve İade Şartları

Kiralık aracı şehirlerde ofisimiz veya adresinizden, havaalanlarından teslim/iade yapabilirsiniz. Şehir sınırları dışında teslimat ve iade yapılacaksa, en yakın Autounion ofisinden kilometre başına 5 TL ücret alınır.

Geç İade: Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 1 saate kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 1 saat veya daha üstü gecikmelerde her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/5 i kadar ek ücret tahsil edilir. 5 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez ve ilgili ofisin onayı olmadan kira süresini uzatamaz. Autounion Rent A Car aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.

Yakıt Politikası

Araç boş depo ile teslim edilir ve boş olarak teslim alınır.
Depoda bırakılan ve kullanılmayan yakıtlar için geri ödeme yapılmayacaktır.

Rezervasyon Değişikliği

Kira süresi başlamadan önce, istenildiği taktirde dilediginiz zaman rezervasyon değişikliği  talebiniz yerine getirilir.

Erken İade: Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.

Araç Kiracıya teslim edilmeden önce Kiracının finansal analizleri (Findeks v.b), Kiraya Veren tarafından sorgulanacaktır. Kiracı tarafından bu sorgulamaya müsaade edilmemesi ve/veya Kiracının finansal analiz sonucu Replease araç kiralama şartlarını karşılamadığı taktirde Kiracı tarafından rezervasyon yapılmış olsa dahi Kiraya Veren Kiracıya araç teslimi ve kiralama işlemini yapmayacaktır. Kiracı bu durum nedeniyle hiçbir hak talebinde bulunmayacağını ve Kiraya Vereni araç teslimine zorlamayacağını peşinen kabul beyan ve taahhüt eder.

 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et